• VIII Ogrody Polityki
 • Ósme Letnie Ogrody POLITYKI przeszły do historii jako szczególnie udane. W tym roku nawet aura sprzyjała ogrodowym wydarzeniom i przez wszystkie cztery dni przygrzewało słońce. Mamy nadzieję, że program Ósmych Letnich Ogrodów POLITYKI zadowolił zarówno stałych ich bywalców, jak i pozostałych gości. Dyskusje panelowe, wystawa prac fotoreporterów POLITYKI, warsztaty fotograficze, spektakle teatralne, koncerty - ogrodowy program obfitował w różne propozycje. Było różnorodnie, ale i ambitnie - wszystkie przedsięwzięcia specjalnie zostały wybrane z najwyższej kulturalnej półki.

  Po pierwsze - dyskusje
  Tak jak w latach poprzednich tematy ogrodowych dyskusji były różnorodne. Od problematyki energetycznej, przez tematykę dotyczącą współczesnych subkultur, po znaczenie wizerunku w polityce. W panelach wzięli udział  wyjątkowi goście: politycy, kulturoznawcy, medioznawcy, dziennikarze, eksperci. Było można włączyć się w dyskusję, zadając pytania ogrodowym gościom, z czego korzystaliście Państwo chętnie. Wśród panelistów byli: Michał Szubski, Janusz Steinhoff, Paweł Olechnowicz, Barbara Fatyga, Bartek Chaciński, Mariusz Czubaj, Piotr Piotrowicz, Piotr Derlukiewicz, Mirosław Pęczak, Seweryn Blumsztajn, Jacek Wasilewski, Małgorzata Ostrowska, Janusz Lewandowski. 

  Po drugie - spektakle
  Sztuki teatralne to ten element, o który wzbogaciły się Ósme Letnie Ogrody POLITYKI. Sala "U św. Ducha" na wszystkich spektaklach wypełniona była po brzegi, co oznacza, że trafiliśmy w teatralne gusty. elblążan. Cztery spektakle - trzy Teatru Polonia Krystyny Jandy i jeden Teatru Montownia,  okazały się być doskonałym dopełnieniem ogrodowego programu. Całkiem możliwe, że spektakle zagoszczą na stałe w ogrodowym programie podczas kolejnych edycji Letnich Ogrodów POLITYKI.

  Po trzecie - koncerty
  Nie może być mowy o Ogrodach POLITYKI bez koncertów, które do roku ubiegłego odbywały się na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego, a w tej edycji odbyły się pod namiotem postawionym na bibliotecznym dzidzińcu. Nauczeni doświadczeniem lat poprzednich, chcieliśmy uchronić się przed ewentualnymi anomaliamii przyrody. Na całe szczęście obyło się bez burz, gradu, czy innych niespodzianek. W tym roku postawiliśmy na koncerty według naszego uznania "wybitne", może mniej komercyjne, ale za to wyjątkowe. Mieliśmy m.in. okazję wysłuchać koncertu Agi Zaryan prezentującej piosenki z płyty poświęconej Czesławowi Miłoszowi, która swoją premierę będzie miała dopiero w czerwcu. To uczyniło tegoroczne Ogrody wydarzeniem szczególnym!!! Artystka wykonała utwory do wierszy poety, m.in. takich jak "Sens", "Piosenka o końcu świata", również interpretacje wierszy ulubionych poetek noblisty - Anny Świrszczyńskiej, Jane Hiershfield, czy Denise Leverton.

  Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa i Janem Błędowskim (który na koncert w Elblągu przyjechał specjalnie z Niemiec ) pokazali, że są w doskonałej formie i granie bluesa nadal sprawia im niesamowitą przyjemność.

  ParisTetris, czyli perkusista i multiinstrumentalista Macio Moretti, pianista Marcin Masecki i jego pochodząca z Argentyny żona Candelaria Saenz Valiente oraz reszta zespołu byli chyba największym zaskoczeniem Ogrodów - połączenie elektronicznego brzmienia, niezwykłego głosu wokalistki i gry świateł dało piorunujący efekt.

  IncarNations ostatniego dnia Ogrodów klimatycznie i stylowo zakończyło Ósme Letnie Ogrody POLITYKI. Zjawiskowy głos Mai oraz świetne jak zawsze teksty Bogdana Loebla wprowadziły ogrodowiczów w nastrojowy klimat. Byle do kolejnych Ogrodów!!!

  Po czwarte - wystawa i warsztaty
  W trakcie Ogrodów odbył się też wernisaż wystawy fotoreporterów POLITYKI - Tadeusza Późniaka i Leszka Zych pt. "Dwa flesze POLITYKI". Tadeusz Późniak poprowadził również dla zainteresowanych warsztaty fotograficzne.Do góry

Kalendarium imprez

« Marzec 2019 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter