• Aktualności > News
 • Wirtualna czytelnia IBUK LIBRA - czytaj, kiedy chcesz

  02.02.2017

  Przypominamy, że czytelnicy naszej biblioteki mogą korzystać z książek w wersji elektronicznej za pośrednictwem wirtualnej czytelni IBUK Libra. Jak to zrobić? Wystarczy przyjść do biblioteki i odebrać indywidualny kod PIN umożliwiający dostęp do czytelni. Zapraszamy!

  Wirtualna czytelnia IBUK Libra umożliwia czytanie książek w wersji elektronicznej. W Dziale Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych Biblioteki Elbląskiej oraz w bibliotecznych filiach czytelnicy mogą odbierać indywidualne kody PIN, dzięki którym można zarejestrować się w wirtualnej czytelni http://libra.ibuk.pl/. Czytelnicy, którzy już posiadają konto w czytelni muszą zgłosić się po nowy kod PIN (kod PIN generowany jest na okres jednego roku!).
   
  Czytelnicy biblioteki będą mogli skorzystać w tym roku z 1761 tytułów zgromadzonych w czytelni internetowej www.libra.ibuk.pl. Korzystanie z czytelni nic nie kosztuje. Jak to zrobić? Wystarczy przyjść do Biblioteki Elbląskiej i pobrać indywidualny kod PIN, umożliwiający zarejestrowanie się na stronie serwisu. Potem korzystanie z wirtualnej czytelni jest już bardzo proste – wystarczy komputer, tablet lub laptop z dostępem do Internetu.

  Czytelnia http://www.libra.ibuk.pl/ zapewnia dostęp do elektronicznych wersji książek z zakresu literatury akademickiej i specjalistycznej (m.in. nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki społeczne, prawo, słowniki, leksykony, kompendia, medycyna), a także literatury popularnej (m.in. literatura dla dzieci i młodzieży, literatura faktu, literatura piękna, literatura popularnonaukowa).  

  Jakie możliwości daje taka wirtualna czytelnia?
  - dotarcie do zgromadzonych w czytelni książek bez wychodzenia z domu;
  - tworzenie własnej „półki” z książkami;
  - zaznaczanie czytanego tekstu;
  - tworzenie notatek;
  - cytowanie fragmentów na FB, Gmail-u czy Twitterze.
   
  Zapraszamy do odbierania kodów i czytania książek w wirtualnej czytelni!

  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Maj 2018 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter