• Wirtualna czytelnia IBUK LIBRA - czytaj, kiedy chcesz

02.02.2017

Przypominamy, że czytelnicy naszej biblioteki mogą korzystać z książek w wersji elektronicznej za pośrednictwem wirtualnej czytelni IBUK Libra. Jak to zrobić? Wystarczy przyjść do biblioteki i odebrać indywidualny kod PIN umożliwiający dostęp do czytelni. Zapraszamy!

Wirtualna czytelnia IBUK Libra umożliwia czytanie książek w wersji elektronicznej. W Dziale Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych Biblioteki Elbląskiej czytelnicy mogą odbierać indywidualne kody PIN, dzięki którym można zarejestrować się w wirtualnej czytelni http://libra.ibuk.pl/. Czytelnicy, którzy już posiadają konto w czytelni muszą zgłosić się po nowy kod PIN (kod PIN generowany jest na okres jednego roku!).

Czytelnicy biblioteki będą mogli skorzystać w tym roku z 1761 tytułów zgromadzonych w czytelni internetowej www.libra.ibuk.pl. Korzystanie z czytelni nic nie kosztuje. Jak to zrobić? Wystarczy przyjść do Biblioteki Elbląskiej i pobrać indywidualny kod PIN, umożliwiający zarejestrowanie się na stronie serwisu. Potem korzystanie z wirtualnej czytelni jest już bardzo proste – wystarczy komputer, tablet lub laptop z dostępem do Internetu.

Czytelnia http://www.libra.ibuk.pl/ zapewnia dostęp do elektronicznych wersji książek z zakresu literatury akademickiej i specjalistycznej (m.in. nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki społeczne, prawo, słowniki, leksykony, kompendia, medycyna), a także literatury popularnej (m.in. literatura dla dzieci i młodzieży, literatura faktu, literatura piękna, literatura popularnonaukowa).

Jakie możliwości daje taka wirtualna czytelnia?
    - dotarcie do zgromadzonych w czytelni książek bez wychodzenia z domu;
    - tworzenie własnej „półki” z książkami;
    - zaznaczanie czytanego tekstu;
    - tworzenie notatek;
    - cytowanie fragmentów na FB, Gmail-u czy Twitterze.

Zapraszamy do odbierania kodów i czytania książek w wirtualnej czytelni!

« Marzec 2017 »