• Wernisaż wystawy „Twarze ZAiKS-u”

12.06.2019

„Twarze ZAiKS-u” to tytuł wystawy fotograficznej prezentującej portrety polskich twórców związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS, wykonanych przez czołowych polskich fotografików. Na wernisaż wystawy zapraszamy pierwszego dnia 16. Letnich Ogrodów Polityki (środa, 12 czerwca, godz. 20:00). Dodatkową atrakcją wieczoru będzie występ duetu Hania Rani&Dobrawa Czocher, który zagra utwory zespołu „Republika”. Wstęp wolny.

Na wystawie „Twarze ZAiKS-u” będzie można zobaczyć kilkadziesiąt portretów znanych twórców różnych dziedzin polskiej kultury (muzyków, pisarzy, reżyserów, aktorów itp.), związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Wśród nich mi.n. Sławomir Mrożek, Józef Hen, Stefan Kisielewski, Stanisław Lem, Magdalena Abakanowicz, Krzysztof Komeda, Agnieszka Duczmal, Wojciech Kilar, Michał Urbaniak, Wojciech Młynarski, Zbigniew Herbert, Czesław Miłosz, Julian Tuwim i wielu innych wybitnych twórców. Na zdjęciach widać, jak ważny w fotografii jest ten "moment", w którym sportretowani twórcy zostali uchwyceni, w biegu, podczas pracy, w charakterystycznej pozie, bądź podczas precyzyjnie zaaranżowanej sesji. Autorami zdjęć są uznani fotograficy reprezentujący różne dziedziny fotografii: Jacek Barcz, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Druszcz, Zbigniew Furman, Krzysztof Gierałtowski, Ryszard Horowitz, Witold Krassowski, Jan Morka, Tomasz Sikora, Marek Szymański i Krzysztof Wojciewski.

Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie koncert utworów zespołu „Republika” w wykonaniu duetu Hania Rani&Dobrawa Czocher. Te dwie utalentowane artystki: wiolonczelistka Dobrawa Czocher i pianistka Hanna Raniszewska nagrały płytę pt. „Biała flaga” z klasycznymi aranżacjami utworów lidera „Republiki”. Podeszły w zupełnie nowy sposób do piosenek Ciechowskiego, w bezpretensjonalny sposób nadając doskonale znanym utworom drugie muzyczne życie.

Wernisaż i koncert odbędzie się w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7 (wstęp wolny). Wystawa będzie prezentowana w Bibliotece Elbląskiej do końca czerwca.

tl_files/biblioteka/dane/16.Letnie Ogrody POLITYKI/sponsorzy_i_partnerzy.jpg

« Sierpień 2019 »