• Weekend z Kajkiem i Kokoszem

07.12.2019

Fanów komiksów genialnego rysownika, twórcy serii o przygodach Kajka i Kokosza – Janusza Christy, zapraszamy w sobotę, 7 grudnia, o godz. 12.00 do Biblioteki Młodego Czytelnika „Bulaj” na szereg atrakcji. Odbędą się m.in.: gra terenowa, warsztaty rysowania komiksów, spotkanie z wnuczką Janusza Christy. Wstęp wolny.

Janusz Christa to jeden z największych polskich twórców komiksu. Stworzone przez niego serie komiksowe „Kajko i Kokosz” oraz „Kajtek i Koko” od pokoleń cieszą się mianem kultowych, a ich bohaterowie znani są chyba wszystkim Polakom.

Plan na sobotę przedstawia się tak:
    12:00 Tropami bohaterów komiksu Kajko i Kokosz – gra terenowa
    miejsce: dziedziniec Biblioteki Elbląskiej
    Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.
    Do wygrania komiksy Janusza Christy.

13:00 Warsztaty rysowania komiksów – prowadzenie: Wojciech Olszówka
    Wojciech Olszówka – rysownik komiksów, ilustrator, scenarzysta opowieści obrazkowych, związany z Gdańską Pracownią Komiksową przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku. Swoją twórczością nawiązuje do uznanych mistrzów sztuki komiksowej Janusza Christy, Grzegorza Rosińskiego, Jerzego Wróblewskiego, Paula Gillon.
    Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych.

14:00 „Archiwum Janusza Christy”„Kajtek i Koko” – opowiada  Radosław Gieremek
    Radosław Gieremek – kolekcjoner, pasjonat i badacz twórczości Janusza Christy. Współpracownik bloga „Na plasterki!!!” (wirtualnego muzeum Janusza Christy).

15:00  Spotkanie z wnuczką artysty Pauliną Christą – założycielką Fundacji Kreska im. Janusza Christy, spadkobierczynią spuścizny po dziadku. Jak to było być wnuczką takiego niezwykłego dziadka? Która postać najbardziej przypomina Janusza Christę? Na czym polega praca Fundacji Kreska?

Do oglądania wystawy: „O Januszu Chriście”, „Od Kajtka-Majtka do Gucka i Rocha”

Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”
    ul. Zamkowa 1
    tel. 55 625 60 23

Działanie odbywa się w ramach projektu „Komiksowy Elbląg”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

tl_files/biblioteka/dane/loga/mkidn_logotyp.jpg

« Styczeń 2020 »