• Warsztaty inspirowane komiksem dla klas szkół podstawowych

21.10.2019

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj przy ul. Zamkowej zaprasza klasy szkół podstawowych na warsztaty inspirowane znanymi komiksami (aż siedem propozycji).

Propozycje warsztatów:
    1. Marzi. Dzieci i ryby głosu nie maja. Marzena Sowa. Klasy I - VI
    Jak to było kiedy nasi dziadkowie i rodzice byli mali i w co się bawili? Dzieciństwo w okresie PRL czyli gry i zabawy z lat 80.

2. Jonek, Jonka i Kleks. Niech żyje wyobraźnia. Szarlota Pawel. Klasy I-VI
    Na czym polega tworzenie komiksu. Wymyślenie nowego bohatera komiksu (dzieci młodsze). Wspólne tworzenie komiksu. (dzieci starsze)

3. Smerf Reporter. Luke Parthoens. Klasy II-VI
    Poznanie zawodu. Zamienicie się w reporterów, rysowników oraz drukarzy podczas wspólnego tworzenia gazety.

2. Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Janusz Christa. Klasa IV-VI
    Powtórzenie wiadomości z lektury poprzez stworzenie gry z pytaniami dotyczącymi komiksu. Zaprojektowanie własnej latającej machiny.

4. Tytus, Romek i A’Tomek. Henryk Jerzy Chmielewski. Klasy IV-VIII
    Zapoznanie się z twórczością Papcia Chmiela poprzez grę biblioteczną (miejską). Rysowanie okładki z własnym pomysłem na następny tom “Tytusa, Romka i A’Tomka”.

6. Papirus Cezara. Asteriks. R. Goscinny A. Uderzo. Klasy IV-VIII
    Poznamy bohaterów komiksu i ich twórców. Co się stało z papirusem Cezara? Tego dowiemy się po przeczytaniu waszych komiksów.

7. Tintin. Tajemnica Jedorożca. Herge. Klasy IV-VIII
    Aby poznać tajemnicę Jednorożca, zamienicie się w detektywów. Rozwiązywanie zagadek z wykorzystaniem kodów QR.

Działanie odbywa się w ramach projektu „Komiksowy Elbląg”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

tl_files/biblioteka/dane/mkidn_logo.jpg

Więcej informacji i zapisy:
    Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”
    ul. Zamkowa 1

« Lipiec 2020 »