• Termina składania prac na konkurs „Lato z Pippi” przedłużony do 5 października

05.10.2020

Pippi to znana kolejnym pokoleniom dzieci bohaterka cyklu książek stworzonych przez szwedzką pisarkę Astrid Lingren. Ta sympatyczna rudowłosa dziewczynka z kitkami i mnóstwem piegów, przeżywająca niesamowite przygody – obchodzi 75. "urodziny". Z tej okazji wraz z wydawnictwem Jung-off-ska zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Lato z Pippi”.

Zadania:
    Praca plastyczna (duet dziecko do 12 lat + dorosły) technika dowolna (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału).
    Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej (może to być np. Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni).

Praca literacka (duet dziecko do 16 lat + dorosły) „Limeryk o Pippi”, powinien być to krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o układzie rymów aabba - dwa pierwsze wersy i ostatni rymują się ze sobą i mają stałą liczbę sylab akcentowanych, środkowe wersy są krótsze o 2-3 sylaby akcentowane, na końcu pierwszego wersu występuje nazwa geograficzna, która jest podstawą rymu a.

Prace można dostarczać do Biblioteki Młodego Czytelnia Bulaj do dn. 5 października 2020 r.

Bulaj jest Ambasadorem etapu lokalnego ogólnopolskiego konkursu „Lato z Pippi”.

W etapie lokalnym do wygrania książki, a w etapie ogólnopolskim atrakcyjny wypoczynek dla 4 osób, bony podarunkowe, zestawy książek Wyd. Jung-off-ska.

Zasady i regulamin

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszeniowej.

Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ
    ul. Zamkowa 1