• Teatr Miniatura dla dzieci: „Tajemnica kina”

27.06.2019

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Biblioteka Elbląska zapraszają w czwartek, 27 czerwca, o godz. 17.00 do sali „U Św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na spektakl dla dzieci pt. „Tajemnica kina” na podstawie książki Martina Widmarka i Heleny Willis. Wstęp wolny.

O sztuce:
    Pełna humoru adaptacja książki z bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka, opowiadającej o dwójce przyjaciół z klasy, Mai i Lassem, którzy zakładają agencję detektywistyczną i pomagają rozwiązywać zagadki w fikcyjnym miasteczku Valleby. Tym razem na Valleby pada blady strach, ponieważ ktoś porywa psy dla okupu. Wśród poszkodowanych jest też sławna aktorka Iva Ross, która przyjechała do kina Rio na pokaz najnowszego westernu „Gwiżdżący Kowboj”. Zagrała w nim wraz ze swoim psem Karlem Filipem. Właściciele psów są zrozpaczeni, a policja bezradna. Przestępca jest niezwykle sprytny. Jedyny ślad, jaki zostawia, to list z żądaniem okupu. Komisarz policji zmuszony jest prosić o pomoc Maję i Lassego. Spektakl nie tylko gwarantuje zajmującą akcję na wspaniałej makiecie Valleby projektu Dariusza Panasa, ale także dzieci będą miały możliwość zajrzenia do jednego z budynków. Na potrzeby tego spektaklu została misternie przygotowana makieta wnętrza kina Rio. „Tajemnica kina”, jest przedstawieniem detektywistycznym obfitującym w zagadki i domysły. Jak przystało na ten gatunek, z pewnością można się spodziewać zwrotów akcji i niebezpiecznych pościgów. Widzowie będą również zaangażowani w policyjne śledztwo.

reżyseria: Ireneusz Maciejewski
    scenografia i lalki: Dariusz Panas
    muzyka: Old Time Radio Spektakl
    czas trwania: 1 godzina 20 minut