• Teatr Miniatura dla dorosłych: „Nie wierzę w śmierć”

28.06.2019

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Biblioteka Elbląska zapraszają w piątek, 28 czerwca, o godz. 18.00 do sali „U Św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na spektakl pt. „Nie wierzę w śmierć” w wykonaniu Teatru Miniatura z Gdańska, który powstał na podstawie tekstu o. Wacława Oszajcy. Wstęp wolny.

O sztuce:
    „Nie wierzę w śmierć” to sztuka o granicach sztuki i kultu religijnego prowadzony przez człowieka Kościoła oraz osobę niewierzącą. Jako punkt wyjścia do tej rozmowy autor o. Wacław Oszajca i reżyser Tomasz Kaczorowski wybrali gdańską legendę o niespotykanej ekspresji konającego Chrystusa z krucyfiksu, który stanowi jeden z elementów pochodzącej z XV wieku Grupy Ukrzyżowania w bazylice Mariackiej. To opowieść o rzeźbiarzu, który zabił swojego modela, żeby w wiarygodny sposób oddać wyraz cierpienia i męki umierającego. Przedstawienie łączy plan aktorski z nietypowymi formami lalkowymi wykonanymi z drewna.

reżyseria: Tomasz Kaczorowski
    scenografia: Agnieszka Wielewska
    muzyka: Miłosz Sienkiewicz
    obsada:
    Joanna Tomasik
    Jacek Gierczak
    Jacek Majok
    Piotr Srebrowski
    Krystian Wieczyński
    grupa odbiorców: młodzież i dorośli
    Czas trwania: 1 h

Biblioteka Literacka