• Te książki trzeba znać - DKK w lutym

17.02.2018

Biblioteka Literacka zaprasza w lutym na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 17.02, godz. 14.00 - DKK Młodych i rozmowa o książce „Miasto Śniących Książek” Waltera Moers'a, 20.02, godz. 18.00 - DKK dla dorosłych i rozmowa o książce „1945. Wojna i pokój” Magdaleny Grzebałkowskiej. Wstęp wolny.

17 lutego (sobota), godz. 14.00 - DKK Młodych - rozmowa o książce „Miasto Śniących Książek” Waltera Moers'a
    O książce z opisu wydawcy:
    Książka jest opowieścią młodego pisarza Hildegunsta z Twierdzy Smoków o jego niebezpiecznej wyprawie. Autor, Walter Moers utrzymuje, że jest jedynie jej skromnym tłumaczem, który dokonał przekładu z języka camońskiego na niemiecki… Otóż młody, bo zaledwie 77-letni, smok, spełniając ostatnie życzenie swojego wychowawcy i nauczyciela, udaje się na poszukiwanie tajemniczego poety, który zdaniem jego mentora ma być jednym z największych wirtuozów sztuki pisania. Ślady prowadzą Hildegunsta do Księgogrodu, miasta, w którym książki są dla mieszkańców wszystkim, sensem życia i źródłem dochodu, niektóre jednak mogą także sprowadzić śmierć...

Opowieść o tym, jak Hildegunst Rzeźbiarz Mitów odkrywa największą tajemnicę sztuki pisania, jest błyskotliwą i zręcznie skonstruowaną powieścią przygodową i fantastyczną. Jest również hołdem złożonym literaturze - poprzez treść, formę i styl.

20 lutego (wtorek), godz. 18.00 - DKK dla dorosłych - rozmowa o książce „1945. Wojna i pokój” Magdaleny Grzebałkowskiej
    O książce z opisu wydawcy:
    Już nie wojna i jeszcze nie pokój. Fascynująca podróż po dwunastu miesiącach strachu, nadziei, euforii i rozczarowania. Najnowsza reporterska opowieść autorki głośnej biografii „Beksińscy...”.

Najnowsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej – autorki bestsellerowej biografii „Beksińscy. Portrtet podwójny” – to reporterska opowieść o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia. Autorka wkracza na ziemie przez chwilę niczyje, albo właśnie zagarnięte przez nową władzę, by przyjrzeć się z bliska losom ostatnich żyjących świadków tamtego czasu. Ludzi, którzy gonieni strachem próbowali się przedrzeć przez skuty lodem Zalew Wiślany (było ich pół miliona), przesiedleńców, którzy w swoich nowych domach zastawali jeszcze ich poprzednich właścicieli, wychowanków otwockiego domu dziecka dla ocalonych z Holocaustu, szabrowników, dla których wyzwolone tereny stały się gigantycznym sklepem Ikei, ludziom, którzy o włos wyprzedzili własną śmierć. Oddaje głos ofiarom, chociaż i katom poświęca sporo miejsca – zwłaszcza kiedy może dzięki temu pokazać powojenne pomieszanie ról i losów.

Biblioteka Literacka
    ul. św. Ducha 3-7 (I piętro)

tl_files/biblioteka/dane/dkk/logo_dkk.jpg

tl_files/biblioteka/dane/dkk/logo_IK.jpg