• Aktualności > News
 • SZKICOLOGIA – warsztaty architektoniczne

  03.06.2017

  Podczas 14. Letnich Ogrodów POLITYKI odbędą się warsztaty architektoniczne: „Szkicologia: Tektura – struktura” – warsztaty dla dzieci oraz „Szkicologia: Zapis przestrzeni” – warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Obowiązują zgłoszenia przez formularz. Serdecznie zapraszamy!


  Warsztaty „Szkicologia: Tektura – struktura”/warsztaty dla dzieci – 3 czerwca, godz. 10.00
  Prowadzenie: Aleksandra Litwinowicz
  Warsztaty urbanistyczno-makieciarskie dla dzieci, które będą twórczym spotkaniem z architekturą i urbanistyką. Zajęcia przybliżą dzieciom zagadnienia związane z projektowaniem i odczuwaniem przestrzeni. Mają na celu rozwinięcie u dzieci wyobraźni przestrzennej oraz wyczucia skali i proporcji, umiejętności manualnych oraz pracy w zespole.

  Aleksandra Litwinowicz – architektka, ukończyła architekturę na Politechnice Poznańskiej, studiowała na Universita di Firence oraz Katholieke Universiteit Leuven. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Bydgoszczy, Gdańsku i Poznaniu. Na stałe związana z poznańską pracownią architektoniczną PL+ sp. z o.o. Mama trójki dzieci, z którymi maluje, rysuje, wycina i składa, co uwiecznia na profilu instagramowym @possibility_mom

  Warsztaty „Szkicologia: Zapis przestrzeni”/warsztaty dla młodzieży i dorosłych – 3 czerwca, godz. 13.00
  Prowadzenie: Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski z pracowni Ultra Architects
  Warsztaty architektoniczne poprzedzone zostaną prezentacją dorobku architektonicznego pracowni, która w tym roku nominowana została do tytułu Bryły Roku. Następnie uczestnicy przy pomocy kalki i ołówków zmierzą się z koncepcją architektoniczną elbląskiej starówki.

  Ultra Architects – poznańskie biuro architektoniczne słynące z wielu oryginalnych projektów architektonicznych. Zaprojektowana przez nich siedziba Wiadomości Wrzesińskich została zaliczona przez portal BRYLA.PL do najciekawszych realizacji architektonicznych 2016 roku, wcześniejszy projekt „Dom nad morzem” – minimalistyczny dom jednorodzinny w lesie wśród wydm, znalazł się w finałowej piątce nagrody architektonicznej Tygodnika POLITYKA w roku 2013.

  Warsztaty odbędą się w Bibliotece Elbląskiej, ul. Zamkowa 1.

  Udział w warsztatach należy zgłosić przez formularz.

  Szkicologia to cykl warsztatów rysunkowych, które będą realizowane w okresie wakacyjnym ramach „Lata w formie” w przestrzeni elbląskiego Starego Miasta.


  Więcej informacji:
  (55) 625 60 13

  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Kwiecień 2018 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter