• Spotkanie z Wojciechem Mikołuszką

16.12.2020

Jeśli Twoje dziecko lubi zadawać trudne pytania, a ty nie zawsze wiesz, jak na nie odpowiedzieć, lubi zagadki przyrodnicze – koniecznie obejrzyjcie razem spotkanie z Wojciechem Mikołuszką, autorem uwielbianych przez dzieci książek z serii „Tato, a dlaczego?” czy „Wielkie” (ostatnia to „Wielkie przygody w świecie przyrody”). Spotkanie odbędzie się w środę, 16 grudnia, o godz. 13:00 na stronie FB Biblioteki Elbląskiej.

O książce „Wielkie przygody w świecie przyrody” z opisu wydawcy:

Wojciech Mikołuszko to znany i lubiany dziennikarz naukowy, autor popularnych książek dla dzieci, w których rozwiązuje zagadki przyrody.

Tym razem, w kolejnej książce z cyklu „Wielkie” (po „Wielkich pytaniach” i „Wielkich eksperymentach”) opowiada o niezwykłych ludziach, którzy związali swoje życie z przyrodą.

Wśród dwudziestu postaci, których losy opisuje, są np. badaczka szympansów Jane Goodall, filmowiec Dawid Attenborough, młoda aktywistka Greta Thunberg, przyrodnik Karol Darwin, malarz Henri Rousseau, filozof, który zamieszkał w lesie, Henry David Thoreau, poetka Urszula Zajączkowska. Ale Mikołuszko pokazuje też mniej znane osoby jak np. David Rothenberg - muzyk grający na klarnecie z wielorybami, Iwa Momatiuk - fotografka dzikiej przyrody, Benedykt Dybowski - badacz jeziora Bajkał, Katarzyna Simonienko - lekarka stosująca terapię lasem, małżeństwo Łyczków prowadzące schronisko dla dzikich zwierząt.

W książce znalazły się więc historie ludzie żyjących w różnych miejscach, w różnych czasach, mających różne zawody i umiejętności. A łączy ich to, że przyroda to ich pasja i inspiracja.

Opowieściom Mikołuszki towarzyszą wspaniałe ilustracje Joanny Rzezak. Młodzi czytelnicy znajdą tu także podpowiedzi, jak wziąć przykład z danej postaci i przeżyć przygodę w świecie przyrody: z plecakiem, aparatem, pędzlem, mikroskopem, notatnikiem.

Spotkanie poprowadzi Żaneta Łyczyszyńska z Biblioteki Młodego Czytelnika Bulaj.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

tl_files/biblioteka/dane/loga/warmia_mazury-logo.jpg

Przyjaciele Kawy to przyjaciele książek i biblioteki. Dzięki nim będziemy mogli wśród uczestników spotkań cyklu #czytELnia rozlosowywać aromatyczne upominki. Zapraszamy!

tl_files/biblioteka/dane/loga/przyjaciele-kawy_PL_CMYK-1_Easy-Resize.com.jpg

« Styczeń 2021 »