• Spotkanie z Tomaszem Sikorą i wernisaż wystawy „Jesteśmy”

30.09.2019

W poniedziałek, 30 września, o godz. 18.00 zapraszamy do sali „U św. Ducha” na spotkanie z wybitnym artystą fotografem Tomaszem Sikorą i wernisaż wystawy „Jesteśmy”. Wstęp wolny.

Rozmowę wokół książki „Kapitalnie” poprowadzi Dominik Żyłowski.

O autorze:
    Tomek Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 75 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii.
    Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat.
    Autor międzynarodowych kampanii reklamowej dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. (źródło: http://www.tomeksikora.eu/)

O książce „Kapitalnie”:
    Ta książka to kapitalne spotkanie. Spotkanie z nietuzinkowym facetem, charyzmatycznym indywidualistą, magiem fotografii i jednym z jej najwybitniejszych twórców o światowej renomie. Z nieśpiesznych rozmów dziennikarki Doroty Wodeckiej z Tomaszem Sikorą wyłania się arcyciekawy portret uznanego artysty, ale także swego rodzaju drogowskaz na dobre życie, bo... "Życie to kapitalna rzecz jest". Ta książka, pełna empatii pochwała wolności, bezinteresowności i zachwytu nad światem przy wszystkich jego niedoskonałościach, jest tego dowodem.

Tomasz Sikora mógłby z powodzeniem obdarować swymi przygodami jeszcze wiele osób. Żył w kilku epokach i na kilku kontynentach, poznał sławy i tych, których z reguły na ulicy staramy się nie zauważać lub wręcz unikamy. Sam także przyjmował różne wcielenia.

"- Wiesz, co zauważyłem? Że kilkakrotne powtórzenie przed zaśnięciem, nawet szeptem, ale tak, żeby słowa wyszły przez usta: „o, jak wspaniale się czuję, jak mi jest dobrze”, działa kapitalnie.
    - Jak?
    - Tak, że się budzę rano radosny. Prawdopodobnie dobre słowa zaczynają naciskać odpowiednie klawisze w mózgu."/fragment książki

Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

tl_files/biblioteka/dane/loga/warmia_mazury-logo.jpg