• Aktualności > News
 • Spotkanie z Piotrem Pogonem

  25.04.2019

  Wspólnie z Hospicjum Elbląskim im. dr Aleksandry Gabrysiak zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z niezwykłym człowiekiem - Piotrem Pogonem, który nieraz udawadnił, że w życiu wszystko jest możliwe. Spotkanie odbywa się w ramach akcji społecznej „POLA NADZIEI”. Zapraszamy w czwartek, 25 kwietnia, o godz. 17.00 do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.

  Piotr Pogon od lat zmaga się z chorobą nowotworową, był poddawany wielu operacjom, a na jego ciele znajduje się aż 100 szwów. „Jestem człowiekiem naznaczonym zarówno chorobami, jak i zachwytem nad życiem. To, co mi się przytrafiło przez te ponad 51 lat na tym padole, nie tylko zaskakuje mnie, ale i wszystkich wokół, bo mógłbym swoim życiorysem obdzielić pewnie parę osób. Są tacy, którzy mówią, że umarłem cztery razy. Ja twierdzę, że urodziłem się cztery razy. ”Piotr jest sportowcem. Biegał po kenijskiej sawannie, ulicach Nowego Jorku i Tokio, przebiegł maratony, ultramaratony, brał udział w ekstremalnym maratonie Ironman. Jego pasją są góry. Podczas ostatniej wspinaczki na najwyższy szczyt Ameryki Północnej stracił dwa palce. Ale to mu nie przeszkodziło żyć wg prawdy życiowej, którą usłyszał od górala, współpacjenta, który robił rachunek sumienia, a brzmiało to mniej więcej tak: „Bo wis cłeku, ze te problemy som jak wenzełki na powrozie tego nosego zycia. Jok ktoś kce się ino po nim poślizgoć – to go straśnie dupa zaboli, a jok będzie mondry, to kozdy wenzełek wykozysta, coby wyzej wleźć. Na wirsycek”./https://www.ehospicjum.pl/

  Strona wydarzenia na FB

  Strona Piotra Pogona

  Organizatorzy spotkania:
  Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego, Biblioteka Elbląska im. C.Norwida, Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

  Akcja POLA NADZIEI otrzymała Patronat honorowy:
  Wojewody warmińsko-mazurskiego, Prezydenta miasta Elbląga oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg.

  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Czerwiec 2020 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Newsletter