• Spotkanie z autorami „Prowincji”

21.04.2017

W piątek, 21 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na prezentację najnowszego numeru Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja”. Wstęp wolny.

W spotkaniu wezmą udział redaktorzy i autorzy „Prowincji”: Leszek Sarnowski, Andrzej Kasperek, Janusz Ryszkowski, Dominika Lewicka-Klucznik, Kamila Łyłka-Kosińska, Tomasz Stężała, Dominik Żyłowski.

„Prowincja” ukazuje się od roku 2010. Od samego początku jej redaktorem naczelnym jest pochodzący ze Sztumu Leszek Sarnowski, a artykułów do kolejnych numerów dostarczają autorzy z regionu Dolnego Powiśla i Żuław (są wśród nich dziennikarze, pisarze, poeci, twórcy ludowi, historycy, nauczyciele itd.), dla których „prowincja”, to „nie jedynie miejsce zamieszkania, ale przede wszystkim miejsce intelektualnej refleksji i twórczych inspiracji”. W kwartalniku można znaleźć artykuły dotyczące historii regionu, ciekawych zabytków, są tu również rozmowy z lokalnymi twórcami i animatorami kultury, a także prezentacja ich działalności (artystycznej, zawodowej itp.). Serdecznie zapraszamy na elbląskie spotkanie z autorami 27. numeru kwartalnika „Prowincja”, które odbędzie się 21 kwietnia w Bibliotece Elbląskiej.

W ostatnim numerze:
    Poezja
    (Anna Nawrocka, Dorota Ryst, Dominika Lewicka-Klucznik, Karolina Manikowska, Kamila Łyłka-Kosińska, Anna Piliszewska, Stanisława Wojciechowska-Soja, Krzysztof Łaszuk)
    Proza
    (Janusz Moździerz, Anna Peplińska, Krzysztof Bochus, Arkadiusz Kosiński, Grażyna Kamyszek)
    Esej
    (Andrzej Cezary Leszczyński, Katarzyna Kuroczka)
    Kongres Kultury Pomorskiej
    (Piotr Wyszomirski)
    Wędrówki po prowincji
    (Dobromiła Rzyska-Laube, Grzegorz Gola, Arkadiusz Kosiński)
    Na tropach historii