• "Skucha" i "Moje życie z Mozartem" w DKK

21.05.2019

Biblioteka Literacka zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 21.05 (wtorek), godz. 18.00 - DKK dla dorosłych i rozmowa o książce Jacka Hugo-Badera pt. „Skucha”, 1.06 (sobota), godz. 14.00 - DKK Młodych i rozmowa o książce „Moje życie z Mozartem” Erica-Emmanuela Schmitta. Wstęp wolny.

21.05 (wtorek), godz. 18.00 - DKK dla dorosłych i rozmowa o książce książce Jacka Hugo-Badera pt. „Skucha”
    Z opisu wydawcy:
    Jacek Hugo-Bader przejechał kawał świata, spotkał fascynujących ludzi, ale dopiero teraz opowiada o swojej najpoważniejszej wyprawie, największym wyzwaniu. Kreśli historię polskiej opozycji przez losy tych, którzy ją tworzyli - Kolumbów rocznik 50. - swoich, jak mówi, najbliższych, sióstr i braci.
Co zrobili ze swoim niezwykłym życiem dawni konspiratorzy, których bronią były papier, farba drukarska i powielacze? Żałują, że to nie były karabiny?

„Jedni koledzy w wolnej Polsce błyszczą w polityce, inni robią fortuny, jeszcze inni nie mają co jeść. Wielu robi mniej lub bardziej czyste interesy. Parę osób idzie na emerytury, parę - do kryminału. Raz - za coś, raz - za nic. Parę osób już wie, że zmarnowało życie, zmitrężyli, przebarłożyli dwadzieścia sześć lat, paru chłopaków i parę dziewczyn uważa, że walka o wolność dopiero się zaczyna. Kilkoro kolegów umiera, kilkoro się rozpija, kilkoro rozwodzi, a kilkoro leczy depresję. Niektórzy robili w życiu rzeczy straszne..."

Z opisu wydawcy:
    Listy, które Eric-Emmanuel Schmitt pisze do Mozarta, to właściwie quasi-autobiografia pisarza - zapis jego młodzieńczych fascynacji oraz intelektualnych i artystycznych wyborów. To opowieść o muzyce, miłości, rozczarowaniach, ale też chwilach olśnień, radości i sukcesach. Być może najbardziej osobista z książek Schmitta, który odsłania w niej nieco ze swojej prywatności i dzieli się z czytelnikami swoją ulubioną muzyką.
    Do książki dołączona jest płyta z wybranymi przez autora fragmentami utworów Mozarta, fragmentami, które odegrały ważną rolę w życiu Schmitta.

Biblioteka Literacka
    ul. św. Ducha 3-7 (I piętro)

« Czerwiec 2019 »