• Odjazdowy rajd dla miłośników książek i rowerów

13.05.2017

Jak co roku zapraszamy na wspólny rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników bibliotek oraz miłośników książek i rowerów. Tegoroczna edycja Odjazdowego Bibliotekarza (Elbląg - Jelenia Dolina - Elbląg) odbędzie się w sobotę 13 maja - start o godz. 10.00 sprzed siedziby bibliotek: Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida i Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu przy ul. św. Ducha.

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz miłośników książki, bibliotek i rowerów. Do udziału w rajdzie zapraszamy miłośników dwóch kółek i książek, przyjaciół obydwu bibliotek, bibliotek szkolnych i wszystkich tych, którzy będą mieli na to ochotę. Rajd ma na celu promowanie bibliotek i czytelnictwa oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji. W tym roku sportowo i turystycznie będą nas wspierać : PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, a na miejscu Nadleśnictwo Elbląg.

Plan imprezy
    Rajd rowerowy: Elbląg - Jelenia Dolina - Elbląg:
    Długość trasy: 28 km
    - godz. 10.00 - start: ul. św. Ducha
    - przejazd ul. przez miasto ścieżkami rowerowymi do ul. Fromborskiej
    - przejazd drogą do Jeleniej Doliny
    - ognisko z leśnikami z Nadleśnictwa Elbląg (prowiant we własnym zakresie)
    - przejazd szlakiem Green Velo do Bażantarni - zakończenie ok. godz. 15.00

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w akcji tylko pod opieką osoby dorosłej (rodzica, opiekuna). Kolorem Odjazdowego Bibliotekarza jest pomarańczowy - mile widziane pomarańczowe akcenty.

Organizatorzy: Biblioteka Elbląska im. C. Norwida, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Partnerzy: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg

Biblioteka Elbląska (tel. 55 625 60 13)
    Biblioteka Pedagogiczna (tel. 55 237 62 62/63)