• Odjazdowy Bibliotekarz z pompą

18.05.2019

W sobotę, 18 maja zapraszamy na rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” – cykliczną imprezę integrującą społeczność lokalną wokół biblioteki. Tegoroczna trasa: Elbląg – Różany – Markusy – Elbląg. Wyruszamy o godz. 12.00 sprzed siedziby Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha.

Jak co roku zapraszamy na wspólny rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników bibliotek oraz miłośników książek i rowerów. W tym roku jedziemy przez Żuławy Elbląskie, zwiedzamy parową pompę w Różanach, robimy piknik z ogniskiem w Markusach i wracamy do Elbląga.

Trasa liczy 40 km. Jedziemy powoli, rodzinnie. Robimy liczne przystanki przy wszelkich żuławskich ciekawostkach, o których opowie przy okazji Leszek Marcinkowski z PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Jak zawsze organizacyjnie wspiera nas Marek Kamm - Radny Rady Miejskiej w Elblągu.

Przygotujcie rowery, piknikowe przekąski, kiełbaski na ognisko, zaproście krewnych i znajomych i widzimy się pod Biblioteką Elbląska przy ul. św. Ducha 3-7 o godz. 12.00. Udział jest bezpłatny. Nie prowadzimy też żadnych zapisów.

Przypominamy, że osoby niepełnoletnie uczestniczą w rajdzie tylko wraz z opiekunami, a organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób i sprzętu podczas wycieczki.

Za pomoc w zorganizowaniu wycieczki dziękujemy Pani Wójtowej Gminy Marusy – Dorocie Wasik oraz Pani Barbarze Turzyńskiej z Biblioteki Publicznej Gminy Markusy.

Partnerzy imprezy: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

tl_files/biblioteka/dane/inne/odjazdowy2019-plakat.jpg

« Wrzesień 2019 »