• O książkach rozmowy

18.02.2020

Biblioteka Literacka zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 15.02 (sobota), godz. 14.30 – DKK Młodych i rozmowa o książce książka Harlana Cobena pt. „Już mnie nie oszukasz”, 18.02 (wtorek), godz. 18.00 –  DKK dla dorosłych i rozmowa o książce Selmy Lønning Aarø pt. „Lewą ręką przez prawe ramię”. Wstęp wolny.

15.02 (sobota), godz. 14.30 –  DKK Młodych i rozmowa o książce książka Harlana Cobena pt.  „Już mnie nie oszukasz”
    O książce z opisu wydawcy:
    Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej. Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy może uwierzyć w to, co widziała? Ale to przecież by oznaczało, że Joe żyje. Czy to w ogóle możliwe? Była przecież naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maya musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprawdopodobnej i niekoniecznie przyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie.

Mężczyzna stoi na chodniku i całuje kobietę. Pozornie bez powodu wybiega na ulicę i zostaje potrącony przez samochód. Kim jest ten mężczyzna? Co nim kierowało? I czy jest ktoś, kto go naprawdę zna?

Lewą ręką przez prawe ramię to wzruszająca i zarazem wstrząsająca opowieść o tym, jak niewiele wiemy o swoich najbliższych i o samotności w tłumie.

Biblioteka Literacka
    ul. św. Ducha 3-7