• Nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa

22.04.2017

Dział Literatury dla Dorosłych zaprasza w sobotę 22 kwietnia o godz. 15.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Młodych i rozmowę o książce „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” Jonasa Jonassona. Wstęp wolny.

Spotkanie DKK Młodych przeznaczone dla młodzieży ponadgimnazjalnej i starszej odbędzie się w sali klubowej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 (ostatnie piętro).

Tematem rozmowy będzie książka „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” Jonasa Jonassona. Książka opowiada historię Allana Karlssona, który ucieka z domu opieki w setne urodziny, wierząc, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa.

O książce z opisu wydawcy:

Życiowa podróż szwedzkiego Forresta Gumpa po ostatnich stu latach losów świata. Właśnie minęło dziesięć dekad nadzwyczaj bogatego w wydarzenia życia Allana Karlssona. Problem tylko w tym, że zdrowie nie odmawia posłuszeństwa i wygląda na to, że wielka feta z okazji setnych urodzin będzie musiała się odbyć w domu spokojnej starości. Jednak człowiek, który jadł kolację z przyszłym prezydentem Trumanem, leciał samolotem z premierem Churchilem, pił wódkę ze Stalinem i zaznajomił się z Mao Zedongiem, nie może tak po prostu zdmuchnąć świeczek na torcie. Wymyka się przez okno i rusza w swą ostatnią życiową podróż...

Dział Literatury dla Dorosłych
    literacka@bibliotekaelblaska.pl