• Kiermasz książek tudzież Narodowe Czytanie – zapraszamy 8 września!

08.09.2018

Jest już tradycją, że na początku września w Bibliotece Elbląskiej odbywa się kiermasz książek i Narodowe Czytanie. Zapraszamy do Sali „U św. Ducha” w sobotę, 8 września, aby wspólnie cieszyć się literaturą!

Uwaga: z powodu trwającego w bibliotece remontu – wejście od strony dziedzińca!

Program:
    9.00-15.00 – kiermasz książek za 2 zł
    Kiermasz książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru (około 3,5 tys. książek: literatura piękna dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych oraz literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy)
    11.00-11.30 – Narodowe Czytanie
    Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku. Została wtedy zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, a w zeszłym roku „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
    W tym roku z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą Narodowego Czytania ogłoszono „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
    W trakcie kiermaszu w Bibliotece Elbląskiej przeczytamy kilka fragmentów „Przedwiośnia”. Jak co roku w akcję włączyli się lokalni animatorzy kultury, klubowicze działających przy bibliotece Dyskusyjnych Klubów Książki, ale chcemy również – ciesząc się wolnością, którą mamy – zaprosić Państwa do czytelniczej zabawy. Zachęcamy do poczytania fragmentów „Przedwiośnia” (bez cenzury i usuwania z tekstu trudnych wyrazów), a także (jeśli ktoś będzie miał ochotę) fragmentów książek, które zostaną kupione podczas kiermaszu. Do zobaczenia!

« Grudzień 2018 »