• Godzinami o książkach - majowe DKK w Bibliotece Literackiej

19.05.2018

Biblioteka Literacka zaprasza w maju na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 19.05 (sobota), godz. 14.00 - DKK Młodych i rozmowa o książce „Trzecia osoba” Małgorzaty Hayles, 29.05 (wtorek), godz. 18.00 - DKK dla dorosłych i rozmowa o książce „Świat w płomieniach” Siri Hustvedt. Wstęp wolny.

9.05 (sobota), godz. 14.00 - DKK Młodych rozmowa o książce „Trzecia osoba” Małgorzaty Hayles
    O książce z opisu wydawcy:
    Barbara jest wytrawną czytelniczką, wdową po bogatym Angliku. Od dwóch lat nie wychodzi z domu. Ma liczne lęki, fobie, wszystkie zakupy robi przez Internet. Przypadkiem w jej ręce wpada debiutancka powieść Jerzego „Zanim stanęła w oknie”.
    Jerzy to pisarz z kryzysem twórczym. Małe dzieci, hipoteka, małżeństwo sfrustrowanych, niespełnionych artystów – ona fotograf, on pisarz zblokowanym po debiucie bez sukcesu.
    W ich życie wkracza Barbara, która twierdzi, że Jerzy napisał książkę właśnie o niej. Kobieta wierzy, że jej życie zostało zawieszone przez zakończenie książki. Oferuje Jerzemu kontrakt.
    Zacierają mu się powoli kontury między fikcją i rzeczywistością, a pytanie kim jest naprawdę Barbara narasta.

29.05 (wtorek), godz. 18.00 - DKK dla dorosłych rozmowa o książce „Świat w płomieniach” Siri Hustvedt
    O książce z opisu wydawcy:
    Zdumiewająca opowieść o genialnej kobiecie zmuszonej, by pozostać w cieniu.
    Znakomita powieść o uprzedzeniach, pożądaniu i kobiecej walce, by zostać dostrzeżoną. Harriet Burden po latach ignorowania wywołuje skandal w nowojorskim świecie sztuki. Rekrutuje młodych mężczyzn, by prezentowali jej dzieła jako własne. Gdy wystawy odnoszą sukces, a Harriet ujawnia ich prawdziwego autora, jeden z wynajętych artystów wszystkiemu zaprzecza.

Biblioteka Literacka
    ul. św. Ducha 3-7 (I piętro)

tl_files/biblioteka/dane/dkk/logo_dkk.jpg

tl_files/biblioteka/dane/dkk/logo_IK.jpg