• „Dźwiękiem pisane” - recital Dominiki Glapiak i Anity Jarzębskiej

16.05.2017

We wtorek 16 maja o godz. 18.00 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” na recital „Dźwiękiem pisane” w wykonaniu Dominiki Glapiak – pianistki, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku i Anity Jarzębskiej – skrzypaczki, koncermistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. W programie: L. van Beethoven, J.S. Bach/F. Busoni, H. Wieniawski, S. Prokofiev, J. Massenet, F. Liszt. Wstęp wolny.

W programie utwory kompozytorów takich jak: Ludwig Van Beethoven, Jan Sebastian Bach/Ferruccio Busoni, Henryk Wieniawski, Sergei Prokofiev, Jules Massenet, Ferenc Liszt.

Dominika Glapiak - mieszka w Gdańsku, gdzie pracuje na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki, należy do grona wybitnych polskich muzyków młodego pokolenia. Jako solistka i kameralistka potwierdza swoją klasę koncertując i zdobywając laury na konkursach muzycznych na całym świecie. Do najświeższych osiągnięć konkursowych pianistki należą laury na International Music Competition Treviso-Italia 2014, gdzie zdobyła dwie pierwsze nagrody w kategorii Muzyka Kameralna oraz Muzyka XX wieku. W 2013 roku, na International Music Competition „Citta di Padua” we Włoszech, otrzymała I nagrodę w kategorii muzyki kameralnej oraz IV w kat. solowej, a także podwójne zwycięstwo kat. fortepian solo i Koncert z orkiestrą w International Music Competition Osaka w Japonii (2011).

tl_files/biblioteka/dane/dzwiekiem_pisane2.jpg

Anita Jarzębska - elblążanka, skrzypaczka młodego pokolenia, absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz Orkiestry Kameralnej Progress.  Od czasu studiów szczególne miejsce w jej działalności ma muzyka kameralna. Wraz z przyjaciółkami Dominiką Glapiak oraz Aleksandrą Kowalską założyła trio fortepianowe, z którym zdobyła wiele osiągnięć na konkursach międzynarodowych. W trakcie swojej muzycznej kariery występowała z wieloma znakomitymi artystami i orkiestrami.

tl_files/biblioteka/dane/dzwiekiem_pisane1.jpg

Dział Zbiorów Audiowizualnych