• Drugie Biblioteczne Podwórko

27.07.2019

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Elblągu i Biblioteka Elbląska zapraszają w sobotę, 27 lipca, w godz. 13.00-16.00 na drugie spotkanie w ramach Bibliotecznego Podwórka, które tym razem odbędzie się na osiedlu Nad Jarem (ul. Tuwima, przy Osiedlowym Domu Kultury). W programie: plenerowy spektakl lalkowy „Dwie Dorotki” w wykonaniu Teatru Vaśka z Torunia i piknik rodzinny. Wstęp wolny.

W programie:
    godz. 13.00 –  plenerowe przedstawienie lalkowe  dla dzieci pt. „Dwie Dorotki, czyli nazywajmy rzeczy po imieniu” Teatru Vaśka z Torunia
    O przedstawieniu:
    Treść spektaklu stanowią perypetie dwóch dziewcząt, noszących to samo imię, ale zdecydowanie różniących się charakterem. Jedna z nich zostaje wypędzona przez gospodarza w świat by zarobiła na nowe wiadro. Dobroć i pracowitość została nagrodzona. Druga z dziewcząt jest zła, leniwa i dlatego spotyka ją rozczarowanie. Moralny wydźwięk przedstawienia rodem z tradycyjnej baśni ludowej – wzbogacony został o istotne aspekty poznawcze. Bohaterka spektaklu, a wraz z nią widzowie docierają do domostwa, w którym mieszka Rok ze swoimi dziećmi – Porami Roku. Stanowi to doskonałą okazję do określenia różnic pomiędzy poszczególnymi porami roku i nazwania ich cech szczególnych. Nazywanie rzeczy po imieniu, a więc precyzyjne i celne, to problem, który przewija się przez całe przedstawienie. Dotyczy przedmiotów, zjawisk oraz ludzi i cech ich charakteru. Przedstawienie zawiera sceny komiczne i liryczne obrazy. Piosenki zaś i zagadki pozwalają by dzieci włączyły się w tok tej teatralnej zabawy.
    Czas trwania przedstawienia około 45 min.
    Spektakl przeznaczony jest dla dzieci wieku przedszkolnym.

Godz. 14.00-16.00 – piknik rodzinny w przygotowanej strefie relaksu (rodzinne czytanie z dziećmi, zabawy integrujące rodziny i gry edukacyjne)

Kolejne „Biblioteczne podwórko”:
    31 sierpnia, godz. 13.00-16.00: osiedle Zatorze (ul. Mielczarskiego, przy Biedronce)

tel (55)625 60 85

Działanie realizowane jest przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.

tl_files/biblioteka/dane/logoUM.jpg

« Lipiec 2019 »