• Czytamy cały rok - DKK w Bibliotece Literackiej

28.09.2019

Biblioteka Literacka zaprasza na wrześniowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 24 września (wtorek), godz. 18.00 – rozmowa o książce „Wzgórze psów” Jakuba Żulczyka, 28 września, godz. 14.00 – rozmowa o książce „Futu.re” Dmitrija Glukhovskiego. Pamiętajcie, że w każdej chwili można dołączyć do klubów działających w bibliotece. Wstęp wolny.

24 września (wtorek), godz. 18.00 – DKK dla dorosłych i rozmowa o książce „Wzgórze psów” Jakuba Żulczyka
    O książce z opisu wydawcy:
    Mroczny thriller, którego akcja  dzieje się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności. Prowincja Polski jako miejsce, gdzie schowana jest pewna metafizyczna prawda o polskim losie.
    Jaka w rzeczywistości jest pamięć o krzywdzie?
    Czy karę za zło można karać innym złem?
    Gdzie jest granica moralnej racji w wymierzaniu sprawiedliwości?
    Co kryje się pod powierzchnią?

28 września, godz. 14.00 – DKK Młodych i rozmowa o książce „Futu.re” Dmitrija Glukhovskiego
    O książce z opisu wydawcy:
    Pokonaliśmy śmierć. I co dalej?
    Odkrycia naukowe poprzedniego pokolenia zapewniły mojemu nieśmiertelność i wieczną młodość.
    Ziemię zaludniają piękne, tryskające zdrowiem i nieznające śmierci istoty.
    Lecz każda utopia ma swoje cienie.
    Tak… Ktoś musi to robić – czuwać, by ów nowy wspaniały świat nie runął pod ciężarem przeludnienia, dbać, by jego kruchej równowagi nie zniszczyły zwierzęce instynkty człowieka. Ktoś musi troszczyć się o to, by ludzie żyli tak, jak przystoi nieśmiertelnym.
    Tym kimś jestem ja.

Dmitry Glukhovsky urodził się 12 czerwca 1979 roku. Jest rosyjskim dziennikarzem, korespondentem wojennym, prezenterem telewizyjnym i radiowym, a także pisarzem. Wiele alt spędził poza granicami Rosji - m.in. będąc przez cztery lata w Izraelu, a później w Niemczech oraz we Francji. Sprawował rolę korespondenta medialnego z Izraela i Abchazji. Współpracował m.in. z Radio Rossija, Die Deutche Welle oraz Euronews. Był dziennikarzem akredytowanym przy Kremlu.

Biblioteka Literacka
    ul. św. Ducha 3-7 (I piętro)

« Listopad 2019 »