• Co w DKK?

30.04.2019

Biblioteka Literacka zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 27.04 (sobota), godz. 14.00 - DKK Młodych i rozmowa o książce „Inne światy” inspirowanej obrazami Jakuba Różalskiego , 30.04 (wtorek), godz. 18.00 - rozmowa o książce „Rdza” Jakuba Małeckiego. Wstęp wolny.

27.04 (sobota), godz. 14.00 - DKK Młodych i rozmowa o książce "Inne światy"
    Książka powstała z inspiracji obrazami Jakuba Różalskiego
    O książce z opisu wydawcy:
    Mistrzowie słowa i dziesięć całkowicie odmiennych opowieści. Co je łączy? Fascynacja obrazami jednego z najbardziej docenianych polskich artystów współczesnych.
    Niesamowite obrazy Jakuba Różalskiego i ich nieoczywisty przekaz budzący niepokój, często grozę, znajdują odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów.

30.04 (wtorek), godz. 18.00 - rozmowa o książce "Rdza" Jakuba Małeckiego
    O książce z opisu wydawcy:
    Przyjaźń poddana wielkiej próbie i marzenie, które staje się ciężarem.

Lato 2002 roku. Czekając na powrót rodziców z wielkiego miasta, siedmioletni Szymon układa monety na torach. Nie wie, że jego życie już nigdy nie będzie takie, jak dotychczas.

Kilka dekad wcześniej jego babka, Tośka, wyrusza w podróż, którą zapamięta na zawsze. Wyrwana z bezpiecznego domu dziewczynka trafia do obcego świata, którego zasad musi się nauczyć. Jako dorosła kobieta stanie przed konsekwencją swoich dawnych wyborów.

Losy tych dwojga splatają się w sposób, którego żadne z nich się nie spodziewa. Zmuszeni żyć ze sobą, pomimo różnic, Szymon i Tośka próbują zrozumieć się nawzajem i uwierzyć, że wszystko będzie dobrze.

Strata. Zaczynanie życia od nowa: bez rodziców, bez męża, bez palców, bez domu i bez pomysłu, jak będzie wyglądać nowe. Mozolne wdrapywanie się po kolejnych dniach, w nowych okolicznościach. Wszystko będzie dobrze, powtarzają wokół. Brzmi niczym ulubiona mantra Polaków na skraju. „Rdza” pozostawia ślad na długo./Sylwia Chutnik

Brakowało wam polskiej powieści współczesnej, napisanej z naprawdę epickim rozmachem? Oto ona – rozgrywająca się dziś i przedwczoraj, porywająca „Rdza” autora kultowego już „Dygotu”./Piotr Bratkowski, „Newsweek”

Biblioteka Literacka
    ul. św. Ducha 3-7 (I piętro)