• Co czytać, gdy skończą się książki z biblioteki? - poradnik na czas "zarazy"

31.03.2020

Na czas zamknięcia biblioteki – polecamy legalne i darmowe sposoby na korzystanie z literatury w Internecie, gdzie można znaleźć lektury, literaturę naukową, powieści itp. Wśród propozycji m.in. wirtualna czytelnia IBUK LIBRA, WOLNE LEKTURY. Zachęcamy do korzystania. KLIKNIĘCIE W GRAFIKĘ W CZĘŚCIACH PORDNIKA POWODUJE PRZEJŚCIE NA POLECANĄ STRONĘ.

Przypominamy, że tak jak w poprzednich latach Biblioteka Elbląska umożliwia dostęp do wirtualnej czytelni IBUK LIBRA. Znajduje się tam około 1900 książek z literatury pięknej, naukowej i popularnonaukowej. Czytelnia czynna jest 24 h na dobę. Książki można czytać z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu: komputera, laptopa, smartfona czy tabletu. Jak uzyskać kod PIN?
    - pisząc maila na adres naukowy@bibliotekaelblaska.pl
    - dzwoniąc pod numer tel.: 55 625 60 22

tl_files/biblioteka/dane/inne/PORADNIK_CZ1.jpg

Gdzie szukać lektur szkolnych zadawanych przez nauczycieli? - polecamy WOLNE LEKTURY. Oprócz lektur jest tam też sporo klasyki literatury i nie tylko.

tl_files/biblioteka/dane/inne/PORADNIK_Cz2.jpg

Ninateka zapewnia dostęp do zbiorów audiowizualnych, w tym m.in. do słuchowisk. Wśród nich wiele pozycji dla młodszych i starszych. Jest tam "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa, "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" D. Masłowskiej, "Lala" J. Dehnela, "Widnokrąg" W. Myśliwskiego, "Wschód" A. Stasiuka i wiele innych. Są też "czytanki" dla najmłodszych. Bardzo polecamy!

tl_files/biblioteka/dane/inne/PORADNIK_Cz3.jpg

BOOKINI.PL zapewnia bezpłatny dostęp do 2100 pozycji klasyki literatury światowej. Jest tam też sporo lektur dla uczniów i studentów kierunków filologicznych.

tl_files/biblioteka/dane/inne/PORADNIK_CZ4.jpg

Planet eBook udostępnia 80 klasycznych pozycji literatury, od "Anny Kareniny" L. Tołstoja po "1984" G. Orwella dostępnych w domenie publicznej w języku angielskim.

tl_files/biblioteka/dane/inne/PORADNIK_Cz5.jpg

CZYTAJ.PL to realizowana od 2013 roku akcja czytelnicza umożliwiająca darmowe korzystanie z e-booków. W tej edycji do 3 maja można skorzystać z 30 książek o różnorodnej tematyce.

tl_files/biblioteka/dane/inne/PORADNIK_CZ6.jpg

« Wrzesień 2020 »