• Biblioteczne Podwórko na pożegnanie wakacji

31.08.2019

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Elblągu i Biblioteka Elbląska zapraszają w sobotę, 31 sierpnia, w godz. 13.00-16.00 na ostatnie spotkanie w ramach Bibliotecznego Podwórka, które odbędzie się na osiedlu Zatorze (ul. Mielczarskiego, przy Biedronce). W programie: plenerowy spektakl lalkowy „Dalej, w drogę” w wykonaniu Teatru Vaśka z Torunia i piknik rodzinny. Wstęp wolny.

W programie:
    godz. 13.00 – plenerowe przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Dalej, w drogę!” Teatru Vaśka z Torunia
    O spektaklu:
    Widzowie poznają Wilka z Białowieży, który na stare lata decyduje się opuścić leśne ostępy po to, żeby poznać nieznane mu okolice.
    Wilk spotyka Cyganów, dzięki którym widzowie poznają egzotyczny świat kultury i obyczajów Romów. Pozna też jodłującego Tyrolczyka, gondoliera z Wenecji śpiewającego urokliwe barkarole oraz oczarowanego czardaszem Węgra.

„Dalej, w drogę!” to spektakl o ludzkich marzeniach, o pragnieniu poznawania świata, ale też o przyjaźni, rodzinnej miłości, gotowości niesienia pomocy, kiedy ktoś jest w potrzebie. W warstwie poznawczej zaś przedstawienie to przybliża widzom różnorodność kulturową Europy, wielkie bogactwo jej obyczajów, piękno muzyki i tańca oraz przywiązanie Europejczyków do własnych narodowych tradycji.

To spektakl dla każdego, kto lubi teatr, przygodę i śmiech.

godz. 14.30-16.00 – piknik rodzinny w w przygotowanej strefie relaksu: rodzinne czytanie z dziećmi, zabawy integrujące rodziny i gry edukacyjne

tel (55)625 60 85

Działanie realizowane jest przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.

tl_files/biblioteka/dane/logoUM.jpg

« Październik 2019 »