• Aktualności > News
 • Aż strach się bać!

  28.10.2017

  Podczas najbliższych spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Literackiej omawiane będą dwa trzymające w napięciu thrillery – wtorek 24.10, godz. 18.00 – DKK dla dorosłych poświęcone książce Marca Raabe pt. „Kamerzysta”, sobota 28.10, godz. 15.00 – DKK Młodych i rozmowa o książce Roberta Dugoni pt. „Grób mojej siostry”. Wstęp wolny.

  24.10 (wtorek), godz. 18.00 – spotkanie DKK dla dorosłych i rozmowa o książce Marca Raabe pt. „Kamerzysta”
  O książce z opisu wydawcy:
  Ciemne schody. Piwnica. Uchylone drzwi...Serce wali jak szalone, ale ciekawość jest silniejsza...
  Jedenastoletni Gabriel nie powinien nigdy zapomnieć tego, co zobaczył w laboratorium fotograficznym ojca. Ale dzięki wieloletniej terapii w szpitalu psychiatrycznym wyparł z pamięci tę straszną noc, gdy zginęli jego rodzice, a dom doszczętnie spłonął.

  Dwadzieścia dziewięć lat później prowadzi normalne życie, pracuje w firmie ochroniarskiej... i nadal nic nie pamięta. Aż do dnia, gdy alarm w środku nocy wzywa go do opuszczonego domu.

  Ciemne schody.

  Piwnica.

  I ten sam strach chłopca, który stoi na progu przerażającej tajemnicy. Ale to dopiero początek koszmaru. Tego wieczoru spodziewająca się dziecka dziewczyna Gabriela zostaje porwana. Zginie, jeśli Gabriel nie zdoła jej odnaleźć. Lecz żeby ją odnaleźć, będzie musiał zapuścić się w najgłębsze mroki własnej przeszłości...

  28.10 (sobota), godz. 15.00 – spotkanie DKK Młodych i rozmowa o książce Roberta Dugoni pt. „Grób mojej siostry”
  O książce z opisu wydawcy:
  TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PEŁEN PUŁAPEK I NAGŁYCH ZWROTÓW AKCJI.

  Tracy Crosswhite przez lata kwestionowała fakty dotyczące zniknięcia jej siostry. Nie wierzy, że Edmund House, przestępca seksualny oskarżony i skazany za zamordowanie Sary, jest faktycznym sprawcą tej zbrodni. Licząc, że uda jej się odnaleźć prawdziwego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość, Tracy wstępuje do policji i zostaje detektywem w wydziale zabójstw w Seattle, poświęcając się bez reszty tropieniu przestępców.
  Gdy ciało Sary zostaje odnalezione w pobliżu ich rodzinnego miasta na północy Gór Kaskadowych w stanie Waszyngton, Tracy ze zdwojoną energią rzuca się w wir pracy, by odnaleźć odpowiedzi na pytania, które dręczą ją od lat. Szukając prawdziwego zabójcy siostry, odkryje tajemnice, które podważą jej wspomnienia z przeszłości, i otworzy drzwi śmiertelnemu niebezpieczeństwu.

  „To jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku”
  Lisa Gardner


  Jeśli lubisz czytać i rozmawiać o książkach (a nie masz z kim), dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki. Można to zrobić w każdej chwili. Nie zwlekaj – przyjdź na spotkanie!


  Więcej informacji:
  Biblioteka Literacka (I piętro)
  ul. św. Ducha 3-7
  (55) 625 60 17
  literacka@bibliotekaelblaska.pl

  tl_files/biblioteka/dane/dkk/logo_dkk.jpg

  tl_files/biblioteka/dane/dkk/logo_IK.jpg

  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Listopad 2018 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Newsletter