• Filie > Filia nr 7 > Aktualności - Filia nr 7
  • Prace Magdaleny Stefaniak w „Cyberiadzie”

17.01.2018

Filia nr 7 „Cyberiada” przy ul. Hetmańskiej zaprasza w terminie 15.01-2.02 do minigalerii „Na progu”, gdzie można oglądać prace młodej elblążanki Magdaleny Stefaniak. Wstęp wolny.

Magdalena Stefaniak jest uczennicą trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Wraz z początkiem nauki w liceum zaczęła interesować się praktyczną stroną sztuki plastycznej. Stawiając swoje pierwsze kroki pod okiem pani Katarzyny Smeji-Skulimowskiej odkryła, że ten trudny do opanowania warsztat twórczy dostarcza jej ogrom satysfakcji i wypełnia niemal w całości jej wolny czas. Każdy, kto zobaczy Magdę przy sztaludze z łatwością dostrzeże jej ogromną pasję, dynamiczny rozwój umiejętności oraz niezwykłą, twórczą osobowość. Magda jest kreatywna, sumienna, konsekwentna i uważna. W tym roku zdaje maturę i czekają ją egzaminy do warszawskiej ASP. Brała udział w warsztatach scenograficznych w Berlinie, podczas których stworzone przez nią formy i projekty plastyczne wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród przybyłych na prezentację gości. Wystawa w „Cyberiadzie” prezentuje prace rysunkowe i malarskie. Tematem prac jest postać oraz martwa natura. Są to podstawowe i najistotniejsze tematy zawierające problematykę kompozycji, bryły, budowania przestrzeni, plamy barwnej i walorowej, anatomii ludzkiego ciała, jego proporcji. Prace Magdy ukazują jej wrażliwość na wszystkie te ważne aspekty w procesie powstawania obrazu plastycznego. Ta młoda artystka, z należytą sobie odwagą i uwagą, ciągle rozwija swój warsztat plastyczny.

Wystawę można oglądać w bibliotecznej minigalerii „Na progu” od 15 stycznia do 2 lutego w godzinach otwarcia biblioteki (poniedziałek-piątek: 10.00-18.00).

tl_files/biblioteka/dane/Na progu - male.jpg

« Lipiec 2018 »