• Filie > Filia nr 7 > Aktualności - Filia nr 7
  • Filia nr 7 otwarta po remoncie

01.09.2015

Informujemy czytelników, że w dniu 1 września po remoncie i modernizacji zostanie ponownie otwarta Filia nr 7 przy ul. Hetmańskiej 16/20.  Uroczyste otwarcie Filii odbędzie się w poniedziałek 7 września o godz. 12.00. Zapraszamy do biblioteki!

W dniu 1 września, po trwającym od października 2014 roku remoncie, zostanie ponownie otwarta mieszcząca się przy ul. Hetmańskiej 16/20 Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej. Placówka ta została wyremontowana i zmodernizowana dzięki wspólnym staraniom pracowników Biblioteki Elbląskiej, władz miasta Elbląga oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przeprowadzana tam modernizacja miała na celu przekształcenie Filii w nowoczesne i wyposażone w nowe technologie centrum dostępu do wiedzy i kultury. Ta mieszcząca się w sercu miasta biblioteka będzie miejscem przyjaznym dla odbiorców w każdym wieku, od dzieci po seniorów. W odnowionej Filii znajdzie się przestrzeń biblioteczna z nowymi, czytelnie opisanymi i funkcjonalnie ustanowionymi regałami bibliotecznymi, wyodrębnione miejsca spotkań, stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, a także odbywać się będą zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii. Wyposażenie na potrzeby działalności kulturalnej Filii zostało zakupione z projektu dofinansowanego z MKiDN. Nazwa i wystrój Filii nawiązywać będzie do twórczości Stanisława Lema – o genezie tego pomysłu opowiemy przy okazji oficjalnego otwarcia agendy. Do zobaczenia w bibliotece!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

tl_files/biblioteka/dane/mkidn_logo.jpg

« Luty 2020 »