• Filie > Filia nr 5 > Aktualności - Filia nr 5
  • Wakacyjne spotkania DKK w filii nr 5

21.07.2017

Filia nr 5 na osiedlu Zawada zaprasza na wakacyjne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 21 lipca o godz. 12.00 – spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej i rozmowa o książce Leslye Walton pt. „Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender”, 26 lipca o godz. 12.00 – spotkanie dla dzieci i rozmowa o książce pt. „Nie będę z nią mieszkać!” Caroline Plaisted. Wstęp wolny.

21 lipca, godz. 12.00 – spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej i rozmowa o książce Leslye Walton pt. „Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender”
    O książce z opisu wydawcy:
    Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.
    Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?

Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie...

26 lipca, godz. 12.00 – spotkanie dla dzieci i rozmowa o książce pt. „Nie będę z nią mieszkać!” Caroline Plaisted
    O książce z opisu wydawcy:
    W życiu trzynastoletniej Suzy był już jeden dramat. Kiedy w wypadku zginął jej ojciec. I od tamtej pory pisze do niego listy, bo przecież gdzieś tam on musi je czytać...A ostatnio naprawdę jest o czym pisać, bo mama zdecydowała się wyjść znowu za mąż. za Petera, a ten ma już córkę w wieku Suzy.

Filia nr 5
    ul. Rodziny Nalazków 20 (w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1)
    tel. 55 625 60 95(96)

tl_files/biblioteka/dane/dkk/logo_dkk.jpg