• Kluby, cykle, warsztaty > Cykle na filiach
 • Cykle biblioteczne na filiach

  Filia nr 1

  Czwartki w Bibliotece - zajęcia promujące literaturę dziecięcą w formie edukacyjno-plastycznej. Odbywają się w każdy czwartek od godz. 15.00.

  Rozmowy nie tylko o literaturze - cykl spotkań z czytelnikiem dorosłym. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

  Więcej o Filii nr 1.

  Filia nr 3

  Klub Dojrzałego Czytelnika - w ramach spotkań, które odbywają się pod hasłem "Życie z pasją" elblążanie prezentują swoje pasje. W cyklu organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, dyskusje itp.

  Klub Małego Artysty - kreatywne zajęcia dla rodziców z dziećmi w wieku 4-6 lat. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. 16.00-17.00.

  Więcej o Filii nr 3.

  Filia nr 4

  Klub Przyjaciół Misia Uszatka - spotkania w „Klubie Przyjaciół Misia Uszatka” to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 4-5 lat i ich rodziców.  Zajęcia są doskonałą okazją do twórczego spędzenia czasu z dzieckiem, a bohaterowie czytanych lektur w ciepły i  prosty sposób przekazują dzieciom wiedzę o otaczającym świecie. Spotkania odbywają się raz miesiącu.

  Mini galeria „Rudy kot” - ideą galerii „Rudy kot” jest promowanie twórczości mieszkańców naszego miasta. Wystawy odbywają się tam pod hasłem "Pasje małe i duże", dając możliwość prezentowania artystom amatorom swoich prac.

  Biblioteczna Strefa Gier - zamiast kolejnego dnia spędzonego przed monitorem komputera – proponujemy dzieciom spotkanie w gronie rówieśników przy grach planszowych, które dostarczają wielu ciekawych wrażeń, pozwalają ćwiczyć koncentrację, uczą strategicznego myślenia i działania w zespole. Spotkania w „Bibliotecznej Strefie gier” odbywają się raz w miesiącu.

  Biblioteka-miejsce dla twórczego człowieka - spotkania przeznaczone są dla dojrzałego czytelnika (seniorów, rencistów i emerytów), podczas których ich uczestnicy doskonalą różnorodne umiejętności. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 12.00.

  Więcej o Filii nr 4.

  Filia nr 5

  Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan - w ramach cyklu elblążanie opowiadają o odbytych przez siebie podróżach, dzieląc się z innymi wrażeniami ze swoich wypraw oraz prezentując zdjęcia.

  Ja też potrafię… - cykl zajęć edukacyjno-plastycznych dla dzieci. Zajęcia odbywają się w każdy piątek godz.: 15.00-16.00.

  Wyspa malucha – spotkania dla rodziców w wieku do 3 lat, podczas których omawiane są zagadnienia związane z rozwojem, pielęgnacją, wychowaniem itp. Na zajęcia zapraszani są specjaliści różnych dziedzin.

  Bajkowa wyspa – zajęcia, podczas których rodzice i ich pociechy mogą spędzać wspólnie czas na kreatywnej i rozwijającej zabawie. Inspiracją do tych zajęć są książki i ich bohaterowie.

  Więcej o Filii nr 5.

  Filia nr 6

  Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań - w ramach cyklu odbywają się spotkania poświęcone podróżom.

  Mamo, tato poczytajmy razem – zajęcia odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca w godz. 17.00-18.00.  Są to spotkania dla dzieci o charakterze edukacyjno-informacyjnym z głośnym czytaniem.

  Wtorki w bibliotece – coś z niczego – zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz.: 15.30-17.00.

  Słoneczny Klub Mam - spotkania w Słonecznym Klubie Mam są propozycją dla osób zajmujących się aktualnie wychowywaniem dzieci. Mają być one okazją do wyjścia z domu, zawierania nowych znajomości, wspólnej rozmowy, wymiany doświadczeń. Dla dzieci natomiast spotkania te mają być formą adaptacji w miejscu, jakim jest biblioteka. Spędzą tu czas na zabawie, w przyjaznym im otoczeniu. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 10.00 i środę o godz. 16.00.

  Więcej o Filii nr 6.

  Filia nr 7

  Książki, które zmieniły świat – w cyklu prezentowane są książki, które miały wpływ na bieg dziejów, rozwój kultury i nauki oraz kształtowanie się poglądów.

  Popołudnia z książką i nie tylko - w ramach cyklu odbywają się spotkania poświęcone literaturze, jak i innym dziedzinom wiedzy.

  Więcej o Filii nr 7.

Do góry

Kalendarium imprez

« Wrzesień 2018 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter